Bio

רקע אישי ומקצועי
לאחר קריירה מוצלחת ועשירה בת יותר מ- 30 שנה בבנק הפועלים, בו שימש כמשנה למנכ”ל וכמנהל הכספים הראשי (CFO), הקים מר בארי בן זאב ב- 2009 את חברת הייעוץ Woolfson Consulting, המספקת כיום שירותי ייעוץ בינלאומיים של אסטרטגיה עסקית למשקיעים בארץ ובחו”ל.
בן זאב נולד בשנת 1952, גדל בדרום אפריקה ועלה לישראל בגיל 9 עם משפחתו שהתגוררה ברמת גן. לאחר שסיים את לימודיו בבי”ס בליך, התגייס בן זאב לצה”ל לשריון ובמהלך מלחמת יום הכיפורים שירת ברמת הגולן.
ב- 1976 סיים לימודי תואר ראשון (BA) בכלכלה באוניברסיטת תל אביב וכעבר זמן קצר השתלב בבנק הפועלים לאחר שעבר הכשרה בקורסים של ניהול וייעוץ השקעות מטעם הבנק.
תפקידו הראשון היה ניהול מחלקת ההשקעות בסניף קרית אונו ועד 1993 הספיק לשמש כמנהל בסניפים של רמת אפעל, כיכר נוח וגבעתיים. בין לבין, מונה לעוזר דובר הבנק, במקביל ללימודי תואר שני למנהל עסקים (MBA – התמחות במימון) באוניברסיטת תל אביב.
בין השנים 1993 ל- 1997 ניהל בהצלחה את סניפי הבנק בניו יורק, שם טיפל בהסדרי חוב מורכבים מול חברות עסקיות, הקים את מחלקת הסינדיקציות ופיתח משמעותית את פעילות המחלקה הישראלית
כשחזר לארץ מונה למנהל מרכז עסקים דרום ואחראי על האשראי המסחרי של בנק הפועלים מיפו עד קריית מלאכי.
בעקבות ההצלחה בניו יורק, מונה בן זאב לנהל את המערך הבינלאומי של הבנק ובמסגרת התפקיד הקים את בנק Signature (סגן יו”ר), שנבחר בשנת 2011 לאחד מ- 10 הבנקים האיכותיים בארה”ב, ואת Poalim Asset Management בבריטניה ובאירלנד.
בין השנים 2002 ל- 2006 היה בן זאב ממונה על החטיבה לבנקאות הפרטית הבינלאומית של הבנק, כשבמסגרת התפקיד היה אחראי על כ-15 נציגויות של הבנק ברחבי העולם, סניפי לונדון ומיאמי ובמקביל כיהן כיו”ר בנק הפועלים בשוויץ (סניפי לוקסנבורג, ציריך וז’נבה), יו”ר בנק הפועלים לאטין-אמריקה באורוגוואי ויו”ר Poalim Asset Management בבריטניה ובאירלנד.
ב- 2006 מונה בן זאב לתפקיד משנה למנכ”ל של הבנק והממונה על חטיבת ניהול נכסי לקוחות. במסגרת התפקיד ניהל וארגן את היערכות הבנק ליישום מסקנות ועדת בכר, הקמת אגף הפנסיה ואגף שירותי תפעול לקופות גמל וקרנות נאמנות. בן זאב ניהל בהצלחה את מכירת קופות הגמל וקרנות הנאמנות של הבנק. במקביל, כיהן כחבר בדירקטוריון הבורסה לניירות ערך.
תפקידו האחרון בבנק היה מנהל הכספים הראשי (CFO) והממונה על החטיבה הפיננסית. בין השאר, כיהן כיו”ר הדירקטוריון של “שורה – חברה לביטוח בע”מ” הפועלת ב- Guernsey.
לאחר פרישתו מבנק הפועלים, הקים בן זאב את חברת הייעוץ “וולפסון  (WOOLFSON) יועצים בע”מ”, המעניקה ייעוץ עסקי ואסטרטגי למספר גופים ישראלים בנושאים בין לאומיים, בעיקר בזירה האמריקאית.
ניסיון בינלאומי
הידע המקצועי והניסיון הבינלאומי הרב, יחד עם קשרי העבודה האישיים שיצר בן זאב עם אנשי מפתח בכירים בעולם הפיננסי במהלך שנות עבודתו בבנק הפועלים, מקנים לו את היכולת לנתח בצורה אופטימלית תהליכים פיננסיים מקומיים וגלובליים. מתוקף תפקידו, בן זאב מקפיד להיות מעודכן בתהליכים הפוליטיים-כלכליים בארה”ב ובאירופה, מעבר למידע הפשטני המפורסם בתקשורת. יכולת זו מאפשרת לו מצד אחד לייעץ ולכוון חברות ישראליות בשוק העסקים הבינלאומי, ומאידך לגשר על הפערים התרבותיים והעסקיים של משקיעים זרים בישראל.
ייעוץ בהשקעות נדל”ן
בן זאב צבר במהלך הקריירה ניסיון רב בתחום עסקאות הנדל”ן וליווה יזמים, משקיעים ורוכשים בעשרות פרויקטים בישראל ובחו”ל. בישראל היה אחראי על פרויקטים של נדל”ן באזור הדרום (יפו-קריית מלאכי) במסגרת תפקידו כמנהל מרכז עסקים דרום של בנק הפועלים וכן השתתף כבנקאי באופן פעיל בגיבוש ובאישור מתווה המימון של פרויקט “לב הפארק” ברעננה.

במסגרת תפקידו כמנהל סניפי ניו יורק של בנק הפועלים, רכש נסיון רב בנדל”ן האמריקאי. בין השאר גבה בצורה מוצלחת חובות קשים בנדל”ן של לקוחות מקומיים בסכום של כ- 100 מליון דולר וליווה מספר השקעות מוצלחות בנדל”ן מסחרי ומגורים ברחבי ארה”ב של לקוחות ישראלים.

במסגרת תפקידו כממונה על הפעילות הבינלאומית של בנק הפועלים, היה אחראי על סניף הבנק בלונדון, שהיווה את הזרוע הבנקאית דרכה הבנק מממן את עסקאות הנדל”ן והמלונאות של הלקוחות הישראלים באירופה. כמו כן, רכש נסיון רב במימון עסקאות אשראי לנדל”ן בשוק המוסדי בלונדון.

Post a Comment